Безпечне освітнє середовище

АЛГОРИТМ

дій працівників закладу дошкільної освіти (ясла-садок)№ 6 Виноградівської міської ради за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”

1. Почувши сигнал «Повітряна тривога», вихователі групи повинні швидко порахувати дітей відповідно до списку, а помічники вихователів – зачинити всі вікна, вхідні двері усіх приміщень, перекрити воду, вимкнути світло.

2. Швидко одягнути дітей та організувати їх переміщення в укриття. .

3. Перевірити наявність бірок у кожної дитини з відомостями про дитину.

4. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час денного сну, вихователі разом з помічниками мають розбудити, підійняти, одягнути дітей і пройти разом з черговими по ЗДО в укриття.

5. Взяти із собою список дітей групи, «тривожний рюкзак», засоби захисту (ватно-марлеві пов’язки тощо), маркер та пройти в укриття. Чергові по ЗДО мають допомагати дітям пройти в укриття.

6. Працівники та діти групи повинні вийти до укриття найкоротшим шляхом

7. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки, вихователі мають організовано вести дітей з майданчика в укриття. Помічники вихователів повинні взяти списки дітей групи, «тривожний рюкзак» та, разом із черговими по ЗДО, негайно підійти до вихователів групи і допомогти відвести дітей в укриття.

8. Вихователі повинні заздалегідь продумати план роботи з дітьми в укритті та підготувати дитячі книжечки, іграшки, олівці, фломастери, розмальовки тощо, які занести в укриття.

9. В укритті вихователі повинні проводити освітню роботу з дітьми з наданням їм психолого-педагогічної підтримки у надзвичайних ситуаціях.

10. Усі працівники ЗДО повинні перебувати в укритті, поки не буде сигналу «Відбій повітряної тривоги».

13. Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» працівники, які перебували в укритті, мають допомогти відвести дітей до приміщення групи (чи на майданчик).

УВАГА! Працівники ЗДО не повинні залишати жодної дитини без нагляду; вихователі несуть персональну відповідальність за життя і безпеку дітей.

АЛГОРИТМ
дій працівників закладу дошкільної освіти (ясла-садок)№ 6 Виноградівської міської ради за сигналами оповіщення цивільного захисту“Увага всім”, “Повітряна тривога” (при переміщенні до найближчого укриття за межами закладу)

1. Почувши сигнал «Повітряна тривога», вихователі швидко рахують дітей відповідно до списку; помічники вихователів негайно зачиняють усі вікна, вхідні двері усіх приміщень, перекривають воду, вимикають світло.

2. Швидко одягають дітей та організовують їх переміщення в укриття.

3. Взяти із собою: список дітей групи; «рюкзачок безпеки групи» і «рюкзачок безпеки дитини»; Відповідальні особи по ЗДО допомагають дітям пройти в укриття.

4. Взяти із собою аптечку із препаратами для надання першої медичної допомоги.

5. Працівники та діти групи йдуть в укриття за визначеним найкоротшим маршрутом .

6. Першими в укриття заходять кілька дорослих, які вмикають світло та оперативно перевіряють відсутність сторонніх предметів в укритті, після чого починають приймати дітей.

7. В укритті вихователі ще раз перевіряють кількість дітей за списком.

9. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час денного сну, вихователі разом з помічниками мають розбудити, підійняти, швидко одягнути дітей і пройти разом з черговими по ЗДО в укриття.

10. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки, вихователі організовано ведуть дітей із майданчика в укриття, а помічники вихователів беруть списки дітей групи, «рюкзачки безпеки» та, разом із черговими по ЗДО, негайно йдуть до вихователів групи і допомагають їм відвести дітей в укриття.

12. Вихователі заздалегідь продумують план роботи з дітьми в укритті є

13. Усі працівники ЗДО перебувають в укритті, поки не буде  сигналу «Відбій повітряної тривоги».